Zpět nahoru

Pozemské, nebeské i antické budovy a co zde můžeme dělat

Níže je uveden popis všech pozemských, nebeských i antických budov.


Obsah:

Budovy na povrchu:

 1. PET (Mazlíci)
 2. PALACE (Palác)
 3. ARENA (Aréna)
 4. SHOP (Obchod)
 5. PUB (Hospoda)
 6. DOCK (Dok)
 7. ACADEMY (Akademie)
 8. SHRINE (Svatyně)
 9. ABYSS (Jícen sopky)
 10. GUILD (Společenstvo)
 11. CASINO (Kasíno)

Nebeské (Celestial) budovy:

 1. TEMPLE (Chrám - nebesa od levelu 80)
 2. FORGE (Kovárna - nebesa od levelu 80)
 3. SPIRE (Věž - nebesa od levelu 80)
 4. SCOUT (Průzkum - nebesa od levelu 80)
 5. CLASH (Vyřazovací souboje - nebesa od levelu 80)
 6. CELESTIAL SHOP (Božský obchod - nebesa od levelu 80)
 7. HALL OF HEROES (Sál hrdinů - nebesa od levelu 85)
 8. CELESTIAL SIEGE (Božské tažení - nebesa od levelu 85)

Antické budovy (Rift of Time):

 1. ANTIENT PALACE (Antický palác - od levelu 160)
 2. SMITH (Kovárna - od levelu 160)
 3. ANTIENT SHOP (Antický obchod - od levelu 160)
 4. DOOMED MINE (Zatracený důl - od levelu 160)
 5. ANTIENT DOCK (Antický dok - od levelu 190)
 6. CHURCH (Kostel - od levelu 193)

Rady na závěr:

 1. Finální rady pro hru po dosažení Levelu 160

1. PET (Mazlíci):

 • V této budově lze od Lvl 41 líhnout a vylepšovat Mazlíky.
 • Mazlíky dělíme podle jejich třídy. Třídy jsou označeny písmeny a od té nejhorší po tu nejleší jsou označeni následovně: D, C, B, A, S, SS, SSS, R, SR
 • Vyber si Mazlíka dle jeho parametrů (přehled je v souboru ke stažení) a pak se ho snaž vyvolat na symbolu Summon pomocí Rare Pet svitků. Vybírej hlavně z Petů SSS, jen dočasně SS. C-SS Mazlíci (při Eventech i SSS) jdou vyvolat pomocí Rare Pet svitků pomocí Summon od Lvl 100.
 • Rare Pet svitky jdou zakoupit v Guild shopu nebo lépe vyhrát v Casinu.
 • Mazlík jde přiřadit zprvu jen k hlavnímu hrdinovi a nahrazuje jeho speciální útok útokem Mazlíka. Dále lze ve hře přiřadit Mazlíka hned od začátku Crusaderovi a nakonec i ostatním hrdinům, ale až po změně jejich třídy (po Lvl 190). U těchto hrdinů se však již jejich speciální útok útokem Mazlíka nenahrazuje.
 • Mazlíky vybírej tak, aby dělali co největší škody nepříteli - ideální je takový, jehož útok je Grid nebo alespoň Cross, Splash, Back Splash, Multi, apod.
 • Další skvělá vlastnost je Ultimate Shield - hrdina je celé 1 kolo nezranitelný (myšleno kolo, kdy je pod ním modré kolečko - dělá speciální útok - má plný Rage - těchto kol je během souboje více podle hodnoty Rage).
 • U požadovaného získaného Mazlíka udělěj napřed Enhance, a to 5x (maximum), to uděláš tak, že napřed zvolíš Mazlíka, kterého vylepšuješ a poté Mazlíka, kterým vylepšuješ a obětuješ ho (zničíš). Enhancuj stejnou nebo o 1 nižší třídou (např. SSko Skem nebo SSkem).
 • Poté proveď Awaken (lze jen u Mazlíků s Enhance +5). Systém je stejný jako při dělání Enhance. Tímto se změní rozsah možných hodnot bílých atributů Mazlíka.
 • Při Awaken +5 je možné udělat Revive+, tzn. že můžeš za rubíny tyto bílé atributy změnit a zkoušet jejich lepší hodnoty, nebo si atributy uzamknout a za více rubínů jen zkoušet měnit rozsah jejich hodnot bez změny atributů jako takových.
 • Nezávisle na Enhance a Awaken prováděj průběžně tréning Mazlíků za peníze, jejich aktuální maximální level je na polovině Lvl hlavního hrdiny, maximum je tedy 114. Tréningem / úrovní Mazlíka se zvyšují hodnoty jeho bílých atributů.
 • Nepotřebné vyvolané Mazlíky, které nepoužiješ ani na Enhance a Awaken nič přes Fusion. Musíš použít 2 Mazlíky stejné třídy (např. A a A), vznikne buďto 1 Mazlík vyšší třídy (u 2xA to je S) nebo alespoň dostaneš kámen na tvorbu S a SS Mazlíků.
 • Pokud chceš konkrétního SSS (nebo SS) Mazlíka, můžeš si ho od Lvl 100 vyrobit pomocí Swap. Potřebuješ k tomu 3 Mazlíky SS co mají Enhance +5 (nebo 3 S Mazlíky Enhance +5). Až se ve Swap vyskytne požadovaný Mazlík, jen ho vyměníš za tyto 3 připravené.
 • Doporučuji si tímto způsobem vyrobit pro hlavního hrdinu na souboje porti lidským protihráčům Mazlíka jménem Lucky. Na boj s počítačovými soupeři (zejména v Abyss, Spire a Doomed Mine) je vhodné vyrobit Mazlíky, kteří přidávají 100% útoku proti konkrétnímu typu hrdiny. Typ soupeře si můžete zjistit v souboru ke stažení na listu AI Bosové. Jde o následující Mazlíky: Irang (proti lučištníkům), Eah (proti assassinům), Anu (proti paladinům). Proti mágům a berserkerům je určen Yayool (kněz), toho však nemůžete vyrobit, toho si musíte koupit v guildovním obchodě za 90.000 Royal Trophy.
 • Summon, Enhance, Awaken i Revive dělej jen při Eventech x5, raději však x7 nebo x10. Jinak je šance na úspěch minimální a tyto činnosti se nezdaří. Za každý nezdar však alespoň dostáváš peníze.
 • Pokud budeš později dávat Mazlíka i na jiného než hlavního hrdinu, dávej pozor, pro koho je Mazlík určen. To poznáš podle barevného symbolu nad Mazlíkem.
 • Symboly: fialový-Crusader, červený-Assassin, tmavě modrý (kladivo)-Paladin, zelený-Lučištník, žlutý-Mág, bledě modrý (vidle)-Berserker.
 • Jakýkoli Mazlík (bez ohledu na symbolové párování) přiřazený hlavnímu hrdinovi mu přičte totožnou hodnotu 3 bílých atributů Mazlíka a aplikuje všechny žluté atributy Mazlíka jako speciální útok hrdiny (symbol "P v kroužku" znamená pasivní vlastnost, která funguje stále).
 • Mazlík přiřazený dalšímu jinému hrdinovi, který zároveň dodržuje symbolové párování Mazlík-hrdina, přičte hrdinovi 3 bílé atributy Mazlíka navíc zvýšené o 20%, žluté atributy se neaplikují vůbec, a to ani ty pasivní.
 • Mazlík přiřazený dalšímu jinému hrdinovi, který ale nedodržuje symbolové párování Mazlík-hrdina, přičte sice hrdinovi 3 bílé atributy Mazlíka, ale snížené o 20%, žluté atributy se neaplikují vůbec, a to ani ty pasivní.
 • Hodnota bílého atributu Mazlíka iniciativa, ať už je Mazlík na jakémkoli hrdinovi, je v bitvě vždy započítán, ne vždy je však korektně přičten k hodnotě Gridové iniciativy uvedené v menu Taktika (chyba hry). Hra zpravidla přičte do této zobrazené hodnoty pouze iniciativu Mazlíka na hlavním hrdinovi.

2. PALACE (Palác):

 • Zde si primárně vybíráš odměny za různé úspěchy ve hře.
 • Ve středu, v pátek a v neděli palác obsadí World Boss (pavouk, kudlanka nebo bazilišek). Útočit na něj můžeš 3x a pokud máš Raid Tickets (ty dostáváš při boji proti pirátským nájezdům), můžeš útočit i vícekrát.
 • World Bosse neporazíš, ale útoč vždy. Za bojování s ním získáváš odměny v podobě Royal Trophy (jedno ze dvou míst ve hře, kde je lze získat, pokud nejsi v Guildě, to druhé je Special Lucky Box), rubínů a diamantů. Odměny získáváš za umístění a za způsobené poškození, přehled odměn najdeš v souboru ke stažení na listu Ceny.
 • Abys docílil co největšího poškození, je vhodné hned první ranou World Bosse omráčit nebo uspat (zejména baziliška, který útočí gridově). Pokud k tomu nemáš správného hrdinu, zkus si pořídit Mazlíka jménem Toma.
 • Při útoku nemusíš nutně spotřebovat všechny Raid Tickets, zapiš si, jaké poškození způsobíš jedním útokem a zjisti si, jakých odměn můžeš dosáhnout dostupným počtem útoků. Útoč jen tolikrát, abys dosáhl na konkrétní stupeň odměn (např. 1000 Royal Trophy za poškození 3 miliony bodů) a zbytek Raid Tickets si nech na příště.
 • Odměny můžeš v pondělí, ve čtvrtek a v sobotu vyzvednout tak, že půjdeš do Paláce a přepneš se na symbol Ranking. Poté nalistuj správný den a zmáčkni tlačítko Receive. Odměny jsou poté k vyzvednutí v Santově punčoše na hlavní herní ploše.

3. ARENA (Aréna):

 • Zde se bojuje proti reálným hráčům. Denně můžeš zdarma udělat 10 soubojů. Po 40-ti soubojích dostáváš dle tvých úspěchů odměny ve formě rubínů, Fame a případně peněz. Proto určitě bojuj a snaž se vyhrávat, nemusíš ale nutně postupovat.
 • V červeném poli je zobrazena výkonostní skupina (nejlepší jsou ve skupině 1) a za tímto polem je zobrazeno pořadí hráče v dané skupině. Tvoje umístění je zobrazeno v poli Rank. Vždy když porazíš silnějšího soupeře, zaujímáš jeho místo v dané skupině.
 • Útoč vždy jen na dva pravé nabídnuté protivníky zprava. Ty jsou stejně silní nebo slabší než ty. Pokud se chceš posunout v pořadí výše, útoč na prostředního nebo pak na 2 nabídnuté vlevo. Poté zmáčkni tlačítko Refresh a bude ti nabídnuto dalších 5 protivníků.
 • Nespěchej s výrazným posunem, zejména pak do 1. a 2. skupiny. Tam se dostaň zhruba kolem Lvl 80-100 tvého hlavního hrdiny. Je to proto, že protivníci ve vybojované úrovni skupiny ti pak budou nabízeni zde v Aréně a v bitvách o Konvoj a budeš tak prohrávat.
 • Před každým soubojem zhodnoť level protivníka (v kolečku v levém horním rohu jeho siluety) a ještě lépe si o něm zobraz informace (tlačítko Info) a porovnej zbroj, úroveň jejího Temperu a plátování a hlavně nasazeného Mazlíka (zejména neútoč na Luckyho a R-ka).

4. SHOP (Obchod):

 • Zde nakupuješ zejména základní zbroj, svitky pro Emblémy, diamanty, od Lvl 190 zbroj pro třetí řadu zbroje hrdiny, Song svitky pro změnu Celestiel Hero na Super Celestial Hero (1 hrdina stojÍ 300 příslušných svitků - PROTO NIKDY NEPRODÁVAT A ŠETŘIT !!!).
 • Dále zde lze zakoupit svitky na zvýšení útoku a obrany - využiješ až u Super Celestial Heroes - aplikují se v menu Skills po přepnutí na Advanced, a to opět podle příslušných symbolů.
 • Dále zde lze koupit Conversion svitek. Ten se používá na změnu typu zbraně (ne zbroje) se zachováním levelu, Temperu i plátování. Hodí se, pokud pořídíte hrdinu jiného typu a nemáte pro něj odpovídající zbraň a nechcete jí vylepšovat od 0.
 • Aplikace Conversion scrollu: Zbraň svěs do inventáře, v inventáři klikni na zbraň a poté na tlačítko Confirm, poté si vyber, na jakou zbraň chceš tu stávající předělat.
 • Black market - na černém trhu můžeš zakoupit pod cenou základní zbraň a 50ks suroviny na tvorbu zbraní apod. Vždy jsou nabízeny jen 2-3 položky, které se po několika hodinách mění a jdou zakoupit v rámci časového slotu jen jednou.

5. PUB (Hospoda):

 • Zde můžeš zakoupit nové hrdiny nebo opakovaně najmout již jednou odstraněné hrdiny.
 • Hrdinové jsou v hospodě rozděleni do 26 tzv. Tierů, což jsou úrovně stanovené na základě tvé Fame (slávy). Vždy po dosažení určitého stupně Fame se ti zpřístupní další Tier s hrdiny, které si můžeš pořídit - v hospodě jich je celkem 60. Fame získáváš soubojemi v Aréně, v Konvojích a při plenění ruin v Doku, dále pak při Eventech.
 • Více informací o možnostech získávání hrdinů najdeš v sekci Hrdinové.

6. DOCK (Dok):

 • Dok má 3 části - vylepšování Lodě, Konvoje a Průzkum ruin.
 • Vylepšování levelu Lodě - základní pravidlo zní, udržuj level lodi na stejné úrovni, jako je level tvého hlavního hrdiny. Při Konvojích a při průzkumu ruin pak budeš získávat čím dál více peněz, zkušeností EXP a Fame. Úroveň se zvyšuje v menu UP posbíráním surovin (nebo ihned za rubíny - nedoporučuji).
 • Vylepšování typu Lodě - provádí se v menu Modify a jde to celkem 5x. Potřebuješ k tomu materiály, které získáváš během Konvojů. Nikdy nenasbíráš všechny, proto doplať v rubínech. Lepší typ Lodě znamená více odměn a lepší šance na úspěch v Konvoj bitvách.
 • Vylepšování typu Lodě - základ-hnědá, 1.upgrade-hnědomodrá, 2. upgrade-modré krystaly, 3. upgrade-modrá, 4. upgrade-žlutá, 5. upgrade-hnědozelená rozšířená - POSTUPNĚ POŘIĎ VŠECHNY MODIFIKACE, lze to provést už do Lvl 100 !
 • Convoy souboje - zde bojuješ proti reálným hráčům s jejich loděmi, odměnou za vítěztví jsou peníze, Fame a občas materiál pro modifikaci Lodě. Lze udělat 10 soubojů denně. Napřed zkontroluj level soupeře a úroveň lodě, vybírej si a používej Refresh.
 • Convoy souboje - můžeš útočit na silnějšího protivníka, ale nikdy neútoč na protivníka s lepší lodí. Loď přidává hráči i na jeho statistikách. Ideální je útočit na protivníka se základní lodí, který může být i o 20 levelů silnější.
 • Convoy - druhá věc, co jde v konvojích dělat je i vyslání vlastního konvoje. To lze provést 5x denně. Nedochází k žádnému boji, jenom si přivezeš peníze a Fame.
 • Explore - zde napřed odemykáš ruiny za pomoci materiálů, které získáváš při jejich průzkumu, nikdy jich však není dost, takže ruinu doplať v rubínech. Ruin je celkem 10 a doporučuji postupně odemknout všechny - nutnost pro levelování hrdinů a zisk peněz.
 • Explore - ruiny jdou posléze vylepšit na vyšší level, ale už pouze za rubíny, to udělej až v pozdější fázi hry. Vylepšovat jde pouze po zakoupení určité VIP úrovně. Hra občas nabízí akci na upgrade ruin -30%, proto je dobré si na ni počkat.
 • Explore - ruiny prozkoumáváš svou lodí a k průzkumu každé z nich si vybíráš jednoho ze svých hrdinů. Ten pro sebe získává velké množství zkušeností EXP (zde lze nového hrdinu nejrychleji dostat na level hlavního hrdiny), peníze a občas materiály pro nové ruiny.
 • Explore - pro průzkum potřebuješ také Fuel, pokud ho nemáš, zkoumat můžeš i tak, ale dostaneš 10x méně peněz.
 • Explore/Conquest - zde útočíš na ruiny ostatních hráčů a snažíš se je vyplenit, získáváš za to peníze a Fame.
 • Explore/Conquest - při výběru ruiny, kterou chceš vyplenit, zhodnoť sílu protivníka a počet a level jeho ruin - je-li moc silný nebo má moc ruin (dobře aplikuje zdroje), pravděpodobně se ti plenění nezdaří. Proto můžeš vyhledat jiného protivníka pomocí tlačítka Search.
 • Explore/Conquest - po neúspěšném pokusu o vyplenění ho můžeš za 10 minut zopakovat.
 • Explore/Conquest/Assist - můžeš zkontrolovat, zda se protivník nesnaží vyplenit ruiny tvých kolegů z guildy, pokud ano, můžeš na něj zaútočit a při výhře tak získat peníze a 100 Fame.

7. ACADEMY (Akademie):

 • V Akademii lze trénovat s tvými přáteli a zvyšovat tím rychleji zkušenosti všech svých hrdinů a tím i level hlavního hrdiny. Trénovat lze 10x denně. Bývají akce x3, x5, x7, ale i x10. Doporučuji používat maximálně akce x3 nebo x5.
 • Pro tréning je nutné mít Tickety, které se průběžně dobíjejí, pokud ti nějaký chybí, lze ho dokoupit za rubíny bez čekání - nedoporučuji.
 • Pokud v daný den probíhá akce "Gain x10 EXP when you Train", tak v daném dni proveď tréning pouze jednou (a to ještě nejdřív za hodinu po začátku dne), abys splnil denní úkol. Zkušeností zíkáš jako za provedení 10-ti tréningů.
 • Pro hráče na úrovni nižší než 229 je naprosto NEŽÁDOUCÍ dělat akci x10 vícekrát za den, protože by se jim strašně rychle zvedla úroveň (Level), ale bez zbroje, plátování, emblémů a dalšího vybavení v potřebné úrovni. Výdledkem je to, že budeš ve všech soubojích prohrávat - hra ti určuje soupeře na podobném Levelu, ale ti budou všichni mnohem silnější než ty !!!
 • Případné nižší násobky lze provádět vícekrát za den, ale S ROZUMEM !
 • Mimo tréningu lze provádět s přáteli i Duel. Ten nestojí žádný Ticket, můžeš jich dělat kolik chceš. Při Duelu si můžeš pouze poměřit své síly s ostatními, žádné odměny za výhru se nekonají.

8. SHRINE (Svatyně):


9. ABYSS (Jícen sopky):

 • Zde od Lvl 40 odemykáš po projití každého patra, které má 20 bitev, každému hrdinovi 1 příslušný slot pro orb a také zde získáváš orby. Na každý slot pasuje pouze orb z konkrétního patra - 6 pater = 6 typů orbů.
 • Každý den můžeš stisknout tlačítko Refresh a projít si znovu všechny již udělané bitvy (již bez reálného boje), a to zrychleně tlačítkem Skip nebo po jedné (najdeš i základní modré orby). KAŽDÝ DEN TO UDĚLEJ !!!
 • Kromě orbů získáváš také peníze, zkušenosti EXP a aquamaríny, které posléze potřebuješ na temperování orbů.
 • Více informací k orbům najdeš v sekci Hrdinové - Orbs.
 • Pokud se ti nedaří postoupit do dalšího patra, zkus si pořídit správného Mazlíka, který přidává 100% útoku proti danému typu nepřítele, viz PET (Mazlíci).

10. GUILD (Společenstvo):

 • Základní poučka: Kdo není v guildě (od Lvl 31), nemá šanci se v této hře dostat moc daleko.
 • Při guidovních aktivitách získáváš 2 důležité měny, a to Trophy (trofeje) a Royal Trophy (královské trofeje), za které potom můžeš v Guild shopu nakupovat věci, které jinde koupit nelze.
 • Guild - Member: Zde si můžeš prohlédnout všechny členy guildy a získat podrobné informace o jejich vyzbrojení.
 • Guild - Chamber: Guildovní chat, nejde používat dikaritiku, poměrně málo znaků na řádek.
 • Guild - Shop: Moc důležitý (viz základní poučka). Nákup za Trophy: peníze, SP, energie, Fame, lektvary, aquamaríny, Flux krystaly na temperování orbů, svitky na Mazlíky, svitky na Emblémy úrovně 8-10, plátovací svitky.
 • Guild - Shop: Moc důležitý (viz základní poučka). Nákup za Royal Trophy: Trophy, Song svitky, svitky na útok a obranu pro Advanced Skilly, 4 velmi nabušené SSS Mazlíci (jinde nesehnatelní), medaile na 5 Celestial hrdinů, 3 již hotové Celestial hrdiny (POZOR, nejdou již vylepšovat).
 • Guild - Boss: Denně můžeš 10x zaútočit na draka, získáváš za to Trophy a Fame, při různých Eventech za to můžeš dostat 100 a více rubínů.
 • Guild - Stronghold: Největší guildovní bitva, začíná přesně v 10:00 (v letním čase v 11:00) - BUĎ TAM NA VTEŘINU PŘESNĚ !!! Útočí se na vybraný hrad obsazený jinou guildou. Hra ti označí nápisem Battle, na který hrad se útočí.
 • Guild - Stronghold: Bojuje se proti všem 15-ti členům jiné guildy - 4 vlevo (nejslabší), 4 vpravo (střední), 6 uprostřed (silní), 1 ve středu (vedoucí guildy). Po zabití každého jednoho soupeře získáváš Royal Trophy, buď rychlý, útočí celá tvoje guilda, ať na tebe něco zbyde!
 • Guild - Stronghold: Pokud v bitvě prohraješ, na jiného soupeře (než na draka) již útočit nemůžeš. Pokud je poražen i středový soupeř, objeví se na chvilku drak. Pokud je zabit i drak, každý člen guildy (i nehrající) získává už v začátečnické lize Stronghold bitev 9000 Royal Trophy, a to se opravdu vyplatí. Ligu volí vedoucí guildy podle její síly, v dalších třech vyšších ligách jsou odměny větší (12.000, 15.000 a 18.000 Royal Trophy).
 • Guild - Stronghold: Pokud úspěšně porazíte i draka, tak celý týden tato bitva neprobíhá (jinak pondělí až sobota) a na všechny bitvy ve hře získáváte po tuto dobu zápočet Bonus skillů, které se zobrazí v erbu na úvodní stránce Guild. Objevuje se však možnost bitvy s drakem Terronem - nemáš šanci, nezkoušej !!!
 • Guild - Stronghold: První den po uplynutí týdenního bonusu za dobití Strongholdu se místo této bitvy objeví drak, který říká KU-WAAAA. Drak zůstane na místě asi 1-5 až 2 hodiny. Pokud se vám ho kolektivně podaří zabít (můžete útočit každých 10 minut), je to bráno jako dobití Strongholdu a získáváte opět hlavní odměnu 9000 Royal Trophy (dle ligy).
 • Guild - Guild Battle: Hraje se 2x denně, a to v 6:00-7:30 a ve 20:30-22:00 (v letním čase o hodinu později). Do bitvy se můžeš přidat kdykoli v této době.
 • Guild - Guild Battle: Cílem je dobít 3 brány pevnosti, přičemž každou bránu brání 3 protivníci cizí guildy. Zaútočit můžeš pouze 2x, prohra ti nebrání ve druhé bitvě. Na dobití všeho je tedy nutná účast 5-ti členů guildy. Za každou výhru získáváš Trophy.
 • Guild - Guild Battle: Pokud se podaří obsadit všechny 3 brány, akumuluje se větší obnos Trophy do guildovní pokladny. Každé tři dny je pak částka rozdělena mezi všechny členy guildy.
 • Guild - Trophy: Každé tři dny se zde vyplácí suma Trophy za úspěšně prodělané Guild Battles. Dle počtu úspěchů to bývá 50tis-200tis Trophy pro každého.
 • Guild - Rank/Donation: Zde může každý člen guildy darovat do guildovní pokladny peníze a rubíny. Za tyto položky pak vůdce guildy může odemykat a vylepšovat Guild Skilly.
 • Guild - Rank/Donation: V zájmu celé guildy je přispívat do společné pokladny co nejvíce, a to zejména penězi. Pro členy s Lvl 160 a více (neomezené finance rozebíráním drahokamů) by nemělo být problém přispívat 200 milionů denně (doporučuji přispívat 200x 1 milion, dostaneš za to 20.000 Trophy, když přispěješ 2x 100 milionů, dostaneš jen 4.000 Trophy).
 • Guild - Rank/Donation: 3 největší dárci peněz a 3 největší dárci rubínů dostávají každé 3 dny (spolu s odměnou za Guild Battles) jako odměnu Trophy.
 • Guild - Skill: Zde vedoucí guildy odemyká a zvyšuje Guild Skilly, které vylepšují statistiky všech hráčů Guildy, a to v rámci všech bitev a událostí ve hře.
 • Guild - Skill: Skilly se odemykají za rubíny nebo Guild body (získávají se po zabití draka ve Strongholdu) a jejich hodnota se zvyšuje za peníze v řádu desítek až stovek milionů za každou úroveň Skillu.
 • Guild - Skill: Skillů je celkem 18, každý z nich je určen pro hráče na určité úrovni (od Lvl 30 do Lvl 180) a každý z nich lze upgradovat až na level 150. Cena za vyupgradování všech Skillů na tuto úroveň činí neuvěřitelných 1,644 bilionu (1.644 miliard) ve zlatě !!! Časté dárcovství je tedy opravdu nutné.

11. CASINO (Kasíno):

 • Casino se objevuje 2x týdně (vždy v úterý a ve čtvrtek) mezi Obchodem a Dokem. Od levelu 80, kdy se otevírá hráči nebesa, se pak objevuje tam.
 • V Casinu můžeš vyhrát velmi zajímavé ceny všeho druhu, zejména Fame, SP, žluté lektvary, orby, plátovací svitky, speciální hrdiny, svitky na vyvolávání Mazlíků, peníze, apod.
 • Hraje se o 6 výherních cen. Pokud se ti nabízené výherní ceny nelíbí nebo nehodí, můžeš zmáčknout tlačítko Refresh (za 10 rubínů) a jsou ti nabídnuty ceny jiné. Po provedení Refreshe se o něco zhorší podmínky pro úspěšný hod.
 • Hrají se kostky proti správkyni Casina, vyhráváš, když hodíš stejnou nebo vyšší hodnotu než ona. S každou další a lepší cenou se zvyšuje i hodnota, kterou musíš přehodit a zvyšuje se i cena za hod.
 • Cena za hod se platí v diamantech, po určitém počtu neúspěšných pokusů se začne hrát opět o dřívější horší výherní cenu. Pokud chceš mít jistotu úspěšného hodu, můžeš platit v rubínech, hod o hlavní cenu pak stojí 240 rubínů.
 • Na hlavní cenu se lze běžně dostat i za diamanty, trvá to déle a stojí to dle úspěšnosti 100-1600 diamantů, nejčastěji kolem 400. Pravděpodobnost úspěchu klesá (neboli celková cena roste) s rostoucím levelem hlavního hrdiny (subjektivně odpozorováno).
 • Hru lze kdykoli přerušit a vybrat si právě dosažené výherní ceny. Casino lze během dne kdykoli opustit, aniž by se hra přerušila a opět se vrátit. Po vybrání výherních cen Casino zmizí.
 • Casino se určitě vyplatí a pokud máš alespoň 500-1000 diamantů, neboj se hrát až do konce o všechny nabízené ceny.

12. TEMPLE (Chrám - nebesa od levelu 80):

 • V chrámu se za určitý počet Shardů odemykají duše, které lze přiřadit jednotlivým hrdinům a které mohou výrazným způsobem zvýšit jeho statistiky.
 • Existuje 6 stupňů síly duší. Pro první 4 lze získat Shardy na jejich odemknutí ze Scout operací, pro duše 5 a 6 stupně jdou Shardy sehnat pouze ve Special Lucky Boxu.
 • Každá duše přidává přiřazenému hrdinovi jeden fixní hlavní atribut o určité hodnotě (HP, Atk, Def, apod.).
 • V menu Enhance lze přidávat další atributy a zvyšovat jejich hodnoty. Za každý Enhance level se platí pomocí Soul Stones (kompletní ceník najdeš v souboru ke stažení) a s každým levelem přibývají atributy nebo jejich hodnoty, ale roste i jejich cena. Maximální level Enhance je 151, je vázán na Lvl hlavního hrdiny a dostat se na něj stojí cca 32tis Soul Stones.
 • U duší 1. (modré) a 2. (zelené) stupně dělěj Enhance max na 20. level. Až získáš duše 3. (fialové) nebo 4. (žluté) stupně zvyšuj Enhance dle možností alespoň na level 80-100 a více.
 • Vytvoření co nejvyššího Enhance levelu platí halvně u duší 5. (oranžové) a 6. (bílé) stupně, ale pravděpodobnost jejich získání je nízká nebo jen časově velmi náročná. 2 duše 5. stupně jdou za 600 antických mincí každá zakoupit od Lvl 160 v Antient shopu.
 • V menu Rune lze každé duši odemknout slot pro runy. Každý slot se otevře také s jedním z možných atributů. Za Soul Stones lze tento atribut změnit pomocí tlačítka Shift. Slot lze otevřít pouze po projití celého odpovídajícího patra ve Spire (obdoba Abyss).
 • Do každého slotu lze vložit runa, která k hodnotě atributu slotu přidává bonusovou hodnotu, a to ve výši odpovídající úrovni runy. Runy mají až 15 úrovní a vytvářejí se v budově Forge (Runeforge). Runy jdou kdykoli vyjmout a umístit do jiného slotu jiné duše.
 • Doporučuji vytvořit a vložit jakékoli runy, ale postupně je nahradit alespoň fialovými runami (6. úroveň).

13. FORGE (Kovárna - nebesa od levelu 80):

 • Zde se z run 0. stupně (S0), které získáváš při Scout operacích, vytvářejí runy vyšších stupňů: 6xS0=1xS1, 5xS1=1xS2, 4xS2=1xS3, 3XS3=1xS4, 2xS4=1S5 a pak již celou dobu po dvou až do levelu 15. Každé sloučení/vytvoření vyšší runy se platí penězi.
 • Hotové runy středních a vyšších úrovní jdou občas vyhrát v Mystery Boxu nebo ve Special Lucky Boxu.

14. SPIRE (Věž - nebesa od levelu 80):

 • Jde o nebeskou obdobu Abyssu na povrchu. Opět má 6 pater po 20-ti bitvách. Dobytím celého patra se odemykají duším sloty pro runy. Opět lze denně provést Refresh a pomocí Skip projít zrychleně všechny bitvy a patra.
 • Kromě odemykání slotů se zde zejména vydělávají Soul Stones, za které se Enhancují duše a mění atributy slotům pro runy.
 • Oproti Abyssu je Spire těžší v tom, že protivníkovi již v bitvě nastupuje k 5-ti hrdinům i 1 hrdina záložní.
 • Pokud se ti nedaří postoupit do dalšího patra, zkus si pořídit správného Mazlíka, který přidává 100% útoku proti danému typu nepřítele, viz PET (Mazlíci).

15. SCOUT (Průzkum - nebesa od levelu 80):

 • Jde o nebeskou obdobu Doku/Explore na povrchu. Opět získáváš ruiny, je jich celkem ale jen 8, taky je doplácíš v rubínech a také je můžeš upgradovat dle VIP. Pro jejich průzkum potřebuješ Celestial Fuel, bez něj ale ruiny, na rozdíl od povrchových, prozkoumat nejdou.
 • Při průzkumu ruin se ti objevuje hrací automat, na kterém se snažíš získat všechny bílé symboly. Pro všechny ruiny máš ovšem jen 10 pokusů zdarma, kdy můžeš automat protočit, proto protáčej jen u ruin, kde se ti na automatu hned od začátku objeví alespoň 3 bílé symboly.
 • Během průzkumu hraj na automatech tak, abys alespoň na jednom našel všechny bílé symboly, i kdybys na to obětoval všech 10 pokusů (další jsou za rubíny) - najdeš tak Shardy pro duše vyšších úrovní a více run S0 pro tvorbu run vyšších úrovní.
 • Opět jse zde Conquest a Conquest/Assist, který funguje na stejném principu jako na povrchu.

16. CLASH (Vyřazovací souboje - nebesa od levelu 80):

 • Jde o vyřazovací souboje všech hráčů, kde je napřed kvalifikace, pak semifinále a nakonec finále s jedním celkovým vítězem. Byť si myslíš, že nejsi pro účast dost silný, vždy se zapoj do kvalifikace a snaž se v ní probojovat alespoň do první stovky hráčů ve skupině, do které tě hra přiřadí.
 • Denně můžeš zdarma udělat 10 soubojů. Vždy když porazíš protivníka, posouváš se na jeho místo. Když prohraješ, musíš na další souboj čekat 10 minut.
 • Kvalifikace probíhá od pondělí do středy. Ve čtvrtek je simifinále a finále, tam se zatím nedostaneš. Za úmístění v kvalifikaci např. do 100. místa dostaneš 40 rubínů v úterý, ve středu i ve čtvrtek. Za úmístění do 50. místa pak 50 rubínů. V obou případech k tomu dostaneš ještě Focus gemy a Fame.
 • Své umístění kontroluj zejména ráno, před změnou herního dne. Za účast nic nedáš, ale můžeš hodně získat !!!
 • Výsledky semifinálových a finálových soubojů můžeš kontrolovat i po kliknutí na zlatý pohár přímo na hlavní herní ploše.
 • Průběhy těchto bitev si můžeš dokonce přehrát ze záznamu a poučit se tak například ve strategii a taktice nejsilnějších hráčů.

17. CELESTIAL SHOP (Božský obchod - nebesa od levelu 80):

 • Zde můžeš za Focus gemy nakupovat medaile pro pořízení Celestial Heroes. 1 medaile stojí 250 gemů. Gemy získáváš v Celestial Siege, v Clash soubojích, v Mystery Boxu a při různých Eventech.
 • Mystery Box - jde o nebeskou truhlu, kterou můžeš denně 3x zdarma otevřít a vyhrát medaile na Celestial Heroes, Soul Stones, runy nebo Focus gemy. Při Eventech můžeš získat další otevření truhly zdarma.

18. HALL OF HEROES (Sál hrdinů - nebesa od levelu 85):

 • Jde o nebeskou obdobu Hospody na povrchu. Zde ale pořizuješ Celestial Heroes, kteří se naplatí penězi, ale medailemi, které kupuješ v Guild shopu, v Celestial shopu, nebo je vyhráváš v Mystery Boxu nebo v Lucky Boxech.
 • K dispozici je zde celkem 19 hrdinů, které můžeš pořídit okamžitě, pokud na ně máš medaile. Každého hrdinu však pořídíš na Tieru 1 a pomocí medailí ho můžeš dostat až na Tier 30. Tím se zvedají hrdinovy jeho základní statistiky. Nejvyšší Tier, na který můžeš hrdinu vylepšit, se opět řídí aktuální hodnotou tvého Fame, stejně jako v Hospodě.
 • Hrdinovi můžeš za medaile také vylepšovat jeho Skill, tj. jeho bojové schopnosti, zejména speciální útok a další silná vylepšení. Určitě to prováděj hned, jak to bude možné.
 • Osvědčení hrdinové: Horton, Thor, Peri, Sharell, Elisia, Victoria, Carlson, Freesia, Adela, Arle, Valkyria a Natasha. Z nových hrdinů pak Aegon, Yulia, Karnein, Ciela a Priscilla. Ostatní tak dobří nejsou.
 • Vylepšení hrdiny na úplné maximum stojí 910 až 1060 medailí. Počet potřebných medailí na postup mezi Tiery je u všech hrdinů stejný, liší se pouze počet potřebných medailí na poslední 6. Skill na Tieru 30. Některým hrdinům tam stačí 150 medailí, jiní potřebují medailí 300. Ceník je uveden níže:
  1. Tier - 10 medailí - pořízení hrdiny a zároveň získání 1. Skillu
  2. Tier - 1 medaile
  3. Tier - 1 medaile
  4. Tier - 1 medaile
  5. Tier - 1 medaile
  6. Tier - 1 medaile + možnost pořízení 2. Skillu - 10 medailí
  7. Tier - 3 medaile
  8. Tier - 3 medaile
  9. Tier - 3 medaile
  10. Tier - 7 medailí
  11. Tier - 7 medailí
  12. Tier - 7 medailí + možnost pořízení 3. Skillu - 30 medailí
  13. Tier - 12 medailí
  14. Tier - 12 medailí
  15. Tier - 12 medailí
  16. Tier - 18 medailí
  17. Tier - 18 medailí
  18. Tier - 18 medailí + možnost pořízení 4. Skillu - 60 medailí
  19. Tier - 25 medailí
  20. Tier - 25 medailí
  21. Tier - 25 medailí
  22. Tier - 30 medailí
  23. Tier - 30 medailí
  24. Tier - 30 medailí + možnost pořízení 5. Skillu - 120 medailí
  25. Tier - 35 medailí
  26. Tier - 35 medailí
  27. Tier - 35 medailí
  28. Tier - 45 medailí
  29. Tier - 45 medailí
  30. Tier - 45 medailí + možnost pořízení 6. Skillu - 150/300 medailí
 • Od Lvl 170 je k dispozici quest o nového hlavního hrdinu Crusadera (je na tobě, zda ho budeš chtít), hra chce jako daň 30 antických mincí, poté 50 anitických mincí a nakonec 30.000 Royalů, počítej s tím dopředu a šetři. Abys Crusadera získal, musíš ho napřed porazit v bitvě, čímž získáš vlajku, kterou při staru hry můžeš použít pro vytvoření druhého hrdiny - musíš k tomu odemknout druhý slot pro hlavního hrdinu za 1000 rubínů. Vlajku můžeš i výhodně prodat, ale Crusadera již nezískáš!
 • Od Lvl 190 se otevírá 3. řada zbroje pro Crusadery a budeš vytvářet Super Celestial hrdiny, tj. Celestial hrdiny, u kterých provedeš Class change (změnu jejich třídy) - nad hlavou se jim objeví korunka a mnohonásbobně jim stoupnou jejich statistiky. Aby to šlo, tak kromě několika poměrně dostupných zdrojů budeš potřebovat zejména Song svitky, proto je již od začátku sbírej a šetři, je to nákladné a zdlouhavé, na 1 hrdinu jich potřebuješ 300.

19. CELESTIAL SIEGE (Božské tažení - nebesa od levelu 85):

 • Zde bojuješ celkem proti 9-ti hrou vybraným reálným hráčům, kteří mají podobný level jako ty. Po každém vítězství dobyješ vlajku a získáš Focus gemy, kterých může být celkem 900.
 • Před každým bojem si pečlivě prostuduj armádu protivníka. Pokud se ti zdá silnější, můžeš za 5 rubínů použít Buffered útok, který ti o 50% zlepší tvé statistiky. Pokud se tam objeví mnohem silnější hrdina, vůbec na něj neútoč a pokračuj až další den.
 • Pokud tě protivník porazil, můžeš si daný den 3x obnovit zdraví do plna talčítkem HP+, po ukončení tažení si doplň zdraví každopádně také, ať další den začínaš na 100%.
 • Další den napřed zmáčkni tlačítko Refresh, čímž celé tažení dostaneš do výchozího stavu a můžeš tak vydělat dalších 900 gemů. Refresh jde udělat pouze 1x denně.

20. ANTIENT PALACE (Antický palác - od levelu 160):

 • Další oblast s budovami se odemyká na Lvl 160.
 • V Antickém paláci se dají vyrábět antické mince za pomoci 6 vybraných surovin.
 • Na výrobu bývá akce, při které jsou zlevněny rubíny (sníženo množství) potřebné k vytvoření mince. Druhou akcí bývá výroba 3 antických mincí najdenou místo jedné, a to se 100% šancí na úspěch.

21. SMITH (Kovárna - od levelu 160):

 • Zde můžeš rozebírat nebo naopak skládat vytěžené nebo vyhrané drahokamy a multi-drahokamy. Dále zde provádíš děrování tvé zbroje, abys do ní následně mohl vkládat drahokamy a rapidně tak zlepšovat její atributy.
 • Symbol Socket - zde pomocí tlačítka Add socket děruješ svou zbroj, abys do ní mohl zasadit drahokamy. Lze udělat až 3 díry do každé zbroje. Zásadně to prováděj až při akci Socket Day a to minimálně x7, lépe x10. I při těchto akcích je úspěšnost následující: na první díru cca 99%, na druhou díru cca 75%, na třetí díru cca 10%. Mimo akci se šance dramaticky snižuje, platí se zlatými antickými mincemi. Dobře vybírej typ drahokamu, kterým následně díru osadíš!
 • Symbol Gem - možnost skládat a rozebírat drahokamy v jejich příslušné úrovni je závislá na počtu odemčených poschodí v Doomed Mine.
 • Symbol Gem/Plain Gem - Multi Gem/Fuse - Při skládání drahokamů potřebuješ 2 drahokamy nižší úrovně na jeden vyšší úrovně, u multi-drahokamů pak 3.
 • Symbol Gem/Plain Gem - Multi Gem/Dismantle - Při rozebírání drahokamů uděláš 2 drahokamy nižší úrovně z jednoho vyšší úrovně, u multi-drahokamů pak 3. Úplným rozebráním jednoho Multi-drahokamu T15 získáš cca 620 miliard ve zlatě, což pokryje kompletní peněžní náklady hry ve všech jejích částech. Je to samozřejmě činnost časově velmi náročná, monotóní a fádní, ale je nutná a stojí to za to!

22. ANTIENT SHOP (Antický obchod - od levelu 160):

 • Zde můžeš kupovat za zlaté antické mince další užitečné zboží: stříbrné antické mince, peníze, diamanty, Fuse gemy, Trophy, T1 drahokamy, Lodestone, Emblémy 11.-13. úrovně, plátovací svitky 21.-23. úrovně, shardy pro 3 duše 5. úrovně, medaile pro Peri, Adelu, Carlsona a Aegona (později asi i pro další).

23. DOOMED MINE (Zatracený důl - od levelu 160):

 • Jde o antickou obdobu Doku na povrchu. Opět má 6 pater po 20-ti bitvách. Dobytím celého patra se odemykají další 3 úrovně obyčejných drahokamů pro jejich slučování a rozebírání v kovárně. Opět lze denně provést Refresh a pomocí Skip projít zrychleně všechny bitvy a patra.
 • Kromě odemykání úrovní drahokamů se zde zejména dolují obyčejné drahokamy jako takové.
 • Nejtěžší bitvy ze všech 3 obdob Abyssu.
 • Pokud se ti nedaří postoupit do dalšího patra, zkus si pořídit správného Mazlíka, který přidává 100% útoku proti danému typu nepřítele, viz PET (Mazlíci).

24. ANTIENT DOCK (Antický dok - od levelu 190):

 • Jde o antickou obdobu Doku/Explore na povrchu. Opět získáváš ruiny, je jich celkem ale jen 7, taky je doplácíš v rubínech a také je můžeš upgradovat dle VIP.
 • V tomto dole lze trénovat tvé mazlíky a získáváš k tomu navíc peníze, S nebo SS vejce a další odměny.

25. CHURCH (Kostel - od levelu 193):

 • Zde můžeš provádět Class change všem tvým Celestial hrdinům.
 • Pro jeho otevření musíš jako daň obětovat 10.000 Aquamarinů, 3.000 Soul Sones a nakonec 30 T8 Garnet darahokamů (ty musíš vyrobit v kovárně slučováním drahokamů nižší úrovně, abys však dosáhl na 8. úroveň drahokamů, musíš se dostat do 3. patra v Prokletém dole).
 • Další informace dodám, až se mi tato budova otevře - jsem na nižším levelu.

26. Finální rady pro hru po dosažení Levelu 160:

 • Začni rozebírat 1x T15 Multi-drahokam pro dostačnou zásobu financí.
 • Veškerou zbroj vytemperuj na maximum.
 • Všechny duchy převeď na bílé Rank 6 (počkej na akci) a upgraduj je na lvl 18.
 • Všechny orby vytemperuj na Lvl 24 a u všech vyhledej co nejlepší atributy (alespoň fialové) a nezapomeň na adekvátní množství iniciativy - počkej na akci.
 • Udělej alespoň 2 díry do veškeré zbroje (počkej na akci) a osaď je odpovídajícími drahokamy.

Email: chrunda@seznam.cz - Web: www.heroesofatlan.wz.cz


Partnerské weby: autoskolachramosta.cz
Vytvořil Chrunďa © 2017